Avdijaj rikthehet në Holandë,ky është klubi i tij i ri

0
55

Pas eksperiencave me Trabzonspor dhe Hearts, Donis Avdijaj rikthehet në Holandë, aty ku më parë ka luajtur me Rodan dhe Willem 2.

Si një lojtar i lirë, ish-lojtari i Schalke 04 ka firmosur me skuadrën e Eredivisie Emmen.

Donis Avidjaj i cili shikohej si një lojtar me prespektivë para disa vitesh tashmë do të kërkojë të rigjejë formën e tij optimale në Holandë aty ku në dy eksperiencat e mëparshme me Rodan dhe Willem 2, 24-vjeçari kosovar ka realizuar në total 12 gola.

Me Emmen, Avdijaj ka firmosur deri në fund të këtij sezoni.

Leave a Reply