Theu rregullat e kufizuese për të xhiruar klipin/ Arrestohet reperi i njohur në Maqedoni

0
76

Reperi i njohur Kastriot Aliu i njihur dhe si Kastro është arrestuar ditën e sotme pasi ka thyer masat e distancimit social. Ai ka qenë në Maqedoni për të regjistruar një klip por mesa duket ai ka harruar se situata është kritike për shkak të pandemisë.

Lajmin e ka bërë vetë të ditur këngëtarui nëpërmjet postimi në një postim në ‘Instastory’ ku thotë se është arrestuar për mosrrespektimin e masave kufizuee por megjithatë tashmë është liruar pasi është marrë në pyetje. Ndër të tjera ai ka thënë se vidoklipi po xhirohej në zbatimin e të gjitha rregullat.

 “Unë sot jam arrestuar e u mora në pyetje nga organet kompetente, sepse kam qenë duke xhiruar klipin e ri në mënyra shumë të rregullta, me maska dhe distancë. Por sidoqoftë, pas disa orësh jam liruar. Kështu që për pak ditë shihemi me këngën e re”, shkruan reperi.

Postimi

Leave a Reply