Kjo pije pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër

0
83

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pir ja e duh anit, e sërish vazhdojnë të tymo sin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson.

Nëse prej disa vitesh me rradhë jeni duhanpirës, dëmi që i keni bërë rrugëve respiratore ëstë shumë i madh, por jo i pakh yeshëm. Katrani që ka mbulua cipën e mushkërive mund të shkaktojë dhimbje gjoksi, koll , bronkit e deri në qeliza k ancerog jene.

Pasi të keni hequr dorë nga cigarja, apo ta keni rralluar këtë të fundit, ju duhet të përshpejtoni procesin e pastrimit të mushkërive duke pirë pijen magjike.

Për këtë recetë, do t’ju duhet:

Duhet: 1 kilogram qepë, 1 rrënjë e vogël xhinxheri, 1 litër ujë, 400 gram mjaltë

Në një litër ujë, shtoni mjaltin dhe vendoseni në zjarr. Kur uji të fillojë të valojë shtoni qepën dhe rrënjën e xhinxherit.

Recetat shëruese me qepë - Kosova Sot

Ulni zjarrin dhe lëreni përzierjen derisa të përgjysmohet. Hiqeni nga zjarri dhe pasi të jetë ftohur hidheni në një kavanoz. Kjo pije duhet ruajtur në frigorifer dhe duhet konsumuar nga një lugë në mëngjes esëll dhe në darkë përpara se të hani.

Leave a Reply