Ushqimet që nuk duhet t’i mbani kurrë në frigorifer!

0
40

Njerëzit janë mësuar aq shumë të mbajnë ushqimin në frigorifer, saqë nuk mendojnë vërtet se çfarë ia vlen të vendoset atje dhe çfarë është më mirë të mbahen në temperaturën e dhomës. Edhe kur në paketim thuhet “ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë”, ne automatikisht e fusim produktin në frigorifer.

Ajo që ju duhet të dini është se, ushqimet e përmendura më poshtë nuk duhet të mbahen në frigorifer.

Specat në formë zileje

Frutat ekzotikë

Salcat

Çokollatat

Gjalpi

Pjeshkat

Buka dhe pastat e tjera

Pijet e pahapura

Ushqimet e konservuara

Borziloku

Gjalpi i kikiriku dhe nutella

Mollat dhe dardhat

Ushqimet në kavanoza

Hudhra.

Leave a Reply