Zyrtare, Lista Osmani futet në listë të përbashkët me Vetëvendosjen

0
25

Lista e Vjosa Osmanit edhe zyrtarisht është bërë bashkë me listën e Lëvizjes Vetëvendsoje për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Këtë e kanë bërë të ditur përmes një konference për media, kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryetarja e Listës Osmani, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Blic.

“Sot kur na ndanë 1 muaj nga zgjedhjet, jemi të gëzuar që do të garojmë bashkë në një listë”, deklaroi Kurti.

Leave a Reply