Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Bllaca e Suharekes, Faik Zekolli

0
116

Pas një sëmundje të gjatë ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së nga Bllaca e Suharekës, Faik Zekolli.

Lajmin për vdekjen e ish-ushtarit e ka dhënë ish-Komandanti i Batalionit të III-të të Brigadës 121 “Kumanova”, Zenel Zekolli.

“Sot nga një sëmundje e gjatë ka ndërruar jetë bashkluftëtari, ynë Faik Zenullah Zekolli nga Bllaca e Therandes.
Faiku ishte luftëtarë i ditëve të para!
Do të kujtojmë me mallē familja, farefisi dhe të gjithë bashkluftëtarët e UÇK-së🇦🇱
U prehsh në paqe Faik!😭🇦🇱
Respekt për kontributin dhe luftën tuaj për Atdhe!🇦🇱🇦🇱🌹🌹”, ka thënë Zekolli./04 Online

Leave a Reply