Inspektorati i Punës sërish i jep të drejtë Basri Sejdiut, kërkohet kthimi i tij në pozitën e Drejtorit të SHSKUK – së

0
85

Ish-drejtori i përgjithshëm i SHSKUK – së, Basri Sejdiu, ka publikuar vendimin e shkallës së dytë të Inspektoratit të Punës, i cili vërteton vendimin e shkallës së parë dhe rrjedhimisht kërkohet kthimi i tij në pozitën që u shkarkua.

“Pres së shpejti të kthehem në krye të SHSKUK-së dhe të vazhdoj maksimalisht angazhimin tim në të mirë të ngritjes së sistemit shëndetësor, në të mirën e qytetarit dhe punëtorit shëndetësor”, shkruan Sejdiu në profilin e tij në Facebook, transmeton Gazeta Express.

Postimi i tij i plotë:https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D2332017986944048%26id%3D100004076086061&show_text=true&width=552&height=703&appId

Leave a Reply