Gjuriq: Pikë e parë sot në Bruksel, Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe

0
35

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se pika e parë në agjendën e sotme në bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe.

Ai në Twiter i është kundërpërgjigjur Përfaqësuesit Special të BE-së për këtë proces, Miroslav Lajçak, i cili ka thënë se sot temë do të jenë komunitetet jo shumicë dhe çështjen financiare dhe të pronës, transmeton Klan Kosova.

Leave a Reply