Berisha: Përgaditjet për betejën poltike të 14 shkurtit i nisa nga vendlindja ime Billushë-Vërri!

0
252

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për deputet në zgjedhjet e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha, e ka nisur betejën e tij politike nga vendlindja e tij.

Berisha në vendlindje ka marrë mbështetje të fuqishme.

“Isha në mesin e bashkëluftëtarëve,miqēve dhe nismëtarëve për me ju thënë se zgjedhjet e 14 shkurtit janë më shumë se zgjedhje të zakonshme, janë zgjedhje për shtetin i cili është bërë me shumë mund e sakrifica, i cili po rrezikohet nga agjenturat e huaja të kamufluara në sekte poltike!
Kosova në këto momente delikate ka nevoj për njerz të vendosur dhe tē dëshmuar e që kan bërë shumë për shtetin, ata janë në Nisma.
Ju që keni bindjen se duhet vepruar ndryshe për të krijuar Kosovën evropiane,
Ju që keni në shpirt Lirinë, Drejtësinë dhe Solidaritetin,
Bashkohuni me NISMA-në SOCIALDEMOKRATE të Kosovës për të krijuar një Kosovë të Lirë, të Drejtë dhe Solidare”, ka thënë Berisha./04 Online

Imazhi mund të përmbajë: 4 njerëz
Imazhi mund të përmbajë: 2 njerëz

Leave a Reply