Abdixhiku e largon Arban Abrashin nga posti i sekretarit të LDK-së

0
186

Anton Quni dhe Shqipe Mjekiqi zgjedhen nënkryetarë të ri të LDK-së, ndërsa Imri Ahmeti është zgjedhur sekretar i kësaj partie, post të cilin deri më tani e ka mbajtur Arban Abrashi.

Në mbledhjen e KP-së të LDK-së, nënkryetar është zgjedhur edhe Lutfi Haziri e Gazmend Muhaxheri.

Mbledhja e KP-së ka përfunduar derisa pritet të fillojë mbledhja e Kryesisë së re.

Leave a Reply