Ky qytet në Rusi po përjeton tmerrin

0
148

Banorët e Vladivostokut në Rusi janë duke përjetuar një mot të jashtëzakonshëm këto ditë me erëra që fryjnë deri në 136 kilometra në orë.

Së pari ra shi dhe më pas, nga temperaturat e ulura toka ngriu, pas së cilës rrugët u kthyen në shesh akulli, dhe një erë shumë e fortë vetëm sa intensifikoi vuajtjet e qytetarëve të këtij qyteti rus.

Erërat ishin aq të forta sa edhe makinat e parkuara lëviznin.

Përveç kësaj, shoferët në akull vështirë të ecnin.

Leave a Reply