Di Maria: Duam ta mbyllim me dy trofe, jam i lumtur këtu

0
106

Ángel Di María, i cili shënoi golin e vetëm në duelin e Juventusit me Freiburg (1-0) në Europa League, tha pas ndeshjes se ishte shumë i kënaqur që ishte vendimtar në triumfin e “Zonjës së vjetër”.

“Jam i lumtur që kam ndihmuar ekipin me një gol dhe shpresoj të vazhdoj të shënoj deri në fund të sezonit.

Ne do të bëjmë më të mirën për të fituar Ligën e Evropës, që është një nga synimet tona, ashtu si Kupa e Italisë. Ne do të përpiqemi t’i fitojmë të dy trofetë”, – siguroi anësori argjentinas, duke folur për “Sky Sport”.

Në sfidën ndaj Freiburgut, jo gjithçka ishte në perfeksion për Di Marían:

“Ndjeva dhimbje. Është një lodhje normale pas kaq shumë ndeshjesh, por gjëja më e rëndësishme ishte që ne punuam shumë për të siguruar fitoren”.

Argjentinasi është në fund të kontratës:

“Po flasim. Jam shumë i lumtur këtu dhe ndjej mbështetjen e tifozëve”./SS

Leave a Reply