Rosell: Blerja e Neymar më krijoi shumë armiq, kishte komplot kundër meje!

Sandro Rosell është një nga presidentët më problematikë në historinë e Barcelonës. Ai u emërua numri 1 i...

Interi mendon për pasuesin e Handanovic

Interi po shqyrton me kujdes emrat e mundshëm që mund të pasojnë Samir Handanovic në portë dhe për momentin është mes dy...

Liria kujton pranimin e Kosovës në UEFA

Data 3 maj e vitit 2016 ishte data e gëzimit më të madhë pas shpalljes së Pavrësisë. Në këtë...

Interi e ka seriozisht për Paul Pogban

Interi e ka seriozisht për Paul Pogban Interi është i vendosur t’i sfidojë Juventusin, Real...

Ter Stegen: Tani s’është koha për ta vazhduar kontratën me Barcelonën

Portieri i Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen, ka këmbëngulur se është shumë i lumtur në klubin katalonas, edhe pse i ka pezulluar bisedimet...

Kërkesa për pagë të barabartë e kombëtares së grave të SHBA-së hidhet poshtë nga...

Padia e ekipit kombëtar të grave të Shteteve të Bashkuara për pagë të barabartë është rrëzuar nga gjykata, pasi gjykatësi kryesor i...

Mourinho bën presion në bordin e Tottenham, për transferimin e Muriqit

Mediumi turk ‘Takvim’ dhe disa mediume angleze kanë shkruar që trajneri i Tottenham, Jose Mourinho është duke bërë presion të madh për...

Lautaro do vetëm Barcelonën

Lautaro Martinez ka bërë një hap të rëndësishëm drejt Barcelonës. Kështu shkruan e përditshmja katalane “El Mundo Deportivo”, e cila thekson se...

Werner: Nuk preferoj Bayernin, dua një provoj një ligë tjetër

Timo Werner është ndër sulmuesit më të vlerësuar të momentit. Sulmuesi i Leipzigut këkohet nga shumë skuadra e madje emri i tij...

Smalling dëshiron qëndrimin te Roma, por Man. Unitet rrit pretendimet

Mbrojtësi anglez Chris Smalling rilindi te Roma, ku u transferua verën e kaluar në formë huazimi nga Manchester United dhe do të...