Xhafer Ahmetaj e sjell me videoklip këngën që përloti të gjithë dasmorët (VIDEO)

Ka bërë jehonë të madhe me interpretimin e këngës "Martesa e djalit të Heroit (Halim Ahmetaj) në dasmën e djalit të Dëshmorit...

Mendim Elezkurtaj publikon coverin e këngës “Shumë më mirë mos t’kisha njoft” (VIDEO)

Këngëtari Mendim Elezkurtaj rikthehet pas 10 vitesh me një cover. Muzika dhe videoklipi modest është realizuar në Gjermani, ku jeton dhe punon...

Këngëtari nga Prizreni pritet të bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur nga Prizreni, Hala Osmanollaj pritet të bëhet baba. Lajmin e ka dhënë vet në profilin e...

Mc Qoppa dhe Onika ‘trullosin’ estradën shqiptare me këngën “Makarona n’Llambo”

Pas një pauze të gjatë është rikthyer rep këngëtari nga Prizreni, Mc Qoppa, duke e lansuar super këngën "Makarona n'Llambo", shkruan 04...

Loki publikon coverin e këngës “Rri këtë natë” (VIDEO)

Loki ka publikuar coverin e këngës së njohur të kënduar nga Selami Kolonja, "Rri këtë natë". Edhe pse jemi...

Përlotet në një dasëm Xhafer Ahmetaj, kjo ishte arsyeja…

Është i njohur në estradën shqiptare për këngët që i ka publikuar, veçmas me këngën "Rrust Kabashi". Por këngëtarin...

Rijad Lecaj në karantinë, me muzikë largon vëmendjen nga Covid-19 (VIDEO)

Këngëtari i njohur nga Prizreni, Rijad Lecaj, pothuajse çdo natë është kujdesur për t'i argëtuar ndjekësit e tij. Tashmë...

Nëse dëshironi që Mc Qoppa të bëhet pjesë e emisionit “I’ts my Love” bëjeni...

Reperi kontrovers nga Prizreni, Mc Qoppa ka zgjuar një debat të madh tek fansat dhe ndjekësit e tij të shumtë.

Vëllezërit Lecaj publikojnë “Fol e fol gjithë ditën” dhe “Oj e para vallës”

Dy këngëtarët shumë të suksesshëm nga Prizreni, Vëllezërit Lecaj kanë vendosur që vitin 2020 ta përmbyllin me dy projekte.

Të bijtë e Bajram Bajës & Zenel Zekolli publikojnë këngën “Mitrovica”

Nuk kanë të ndalur grupi folklorik "Të bijtë e Bajram Bajës & Zenel Zekolli, pasi këto ditë kanë publikuar edhe projektin e...