Ja disa truke se si t’iu shtoni më shumë vëllim flokëve të holla

Flokët tona, si çdo pjesë tjetër e trupit, kanë nevojë për kujdes të veçantë dhe vëmendje. Flokët e dëmtuara...

Tretmanët natyralë për vetulla të trasha

Vetullat mund t'i japin vulë të veçantë dukjes suaj, sidomos nëse janë mirë të formuara dhe të trasha.

Maska nga majoneza përtërin flokët e thatë dhe të dëmtuar

Efekti i majonezës për flokë është më i fortë sesa efekti i preparateve të gatshme, ku duhet që, një herë në...

Ja si mund t’i bëni buzët e trasha

Dëshironi të keni buzë të plota duke qenë se nuk keni në gen buzët e Angeline Jolie?Në lidhje me këtë vijnë në...

Shpëtoni nga puçrrat e kuqe në mjekër, këto janë mënyrat efikase nga dermatologët

Aknet në mjekër janë një shenjë që tregon ardhjen e periodave tek gratë apo një çrregullim hormonal. Siç...

Maska me përbërës natyralë që u rikthejnë formën më të bukur kaçurrelave

Hidratimi i flokëve duhet të jetë një hap i rutinës së kujdesit që asnjë vajza nuk duhet ta anashkalojë.

Flini me kokën qull!? Këto janë rreziqet që ju kanosen

Kur floku është i lagur është më i dobët dhe fjetja për të paktën 8 orë me kokë të lagur mund të dëmtojë në...

Ja si mund të hapni ngjyrën e flokëve në shtëpi në mënyrë natyrale

Hapja e ngjyrës tuaj të flokëve madje edhe një hije e vetme kërkon aftësi, veçanërisht kur zbardhuesi është në përzierje.

Ja pse është e rëndësishme të bëni pushim nga rutina e kujdesit ndaj lëkurës

Disa mund të jenë mësuar për të marrë një pushim nga grimi. Por, kur bëhet fjalë për rutinën tuaj të kujdesit për...

2 maska në kushte shtëpie për pastrimin e thellë të fytyrës

Sikur të mos mjaftonin ‘shqetësimet’ e garderobës, mëngjesit shpesh i shtohet edhe nje fyyrtë e lodhur, pavarësisht gjumit. Për të evituar këtë,...