5 mënyra si ta vishni bluzën e bardhë me mëngë të shkurtra dhe të...

Nëse ka veshje që nuk janë kurrë tepër në gardërobë, ato janë bluzat e thjeshta të bardha me mëngë të shkurtra. Duket...

Gabimi më i madh që i pengon flokët të kenë volum

Çdo vajzë dëshiron të ketë flokë të fortë dhe me shumë volum. Por, për disa, kjo nuk duket se është e natyrshme....

4 gjërat që bëjnë ndryshe vajzat me lëkurë të pastër, sipas dermatologëve

Kush nuk do të ketë lëkurë të bukur e të pastër? Të gjitha duam ta kemi dhe e dimë që nuk është...

Përgatisni maskë me të bardhët e vezës dhe mahnituni me atë që do të...

Poret e zgjeruara dhe mitesteret me të vërtetë mund të paraqesin një problem të madh, sidomos për ata që kanë lëkurë të...

Disa mënyra për një grim perfekt

Grimi mund ta ndryshojë tërë dukjen tuaj. Nëse brengoseni për shkak se dukeni tepër e lodhur, atëherë mund t'i aplikoni disa produkte...

Receta për shkëlqyesin natyral të buzëve

Nëse jeni adhuruese e shkëlqyesit të buzëve, mirëpo nuk dëshironi t'i torturoni buzët tuaja me kemikale, që gjenden në masë të madhe...

Hiqni pikat e zeza duke përdorur vetëm dy përbërës

Pikat e zeza nuk do të zhduken pa përdorur produkte të ndryshme. Që t’i heqim pikat e zeza gjithnjë...

Hiqni pikat e moshës, rrudhat, pikat e zeza, yndyrën e tepërt në fytyrë dhe...

Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një mënyrë super të natyrshme për të marrë lëkurë të butë, të përsosur. Është një...

Disa këshilla rrethë Manikyrit

Disa këshilla rrethë Manikyrit.Atëhere manikyri është i përbërë nga acetoni, reshire dhe pigment ngjyrues. Dozomi i duhur i këtyre elementeve lejon të...

Ky lëng që ju eliminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen

“Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë....