Përplasje “titanësh” në “King Power Stadium”, Guardiola dhe Klopp zgjedhin “gladiatorët”

0
1253

Liverpool dhe Manchester City përballen në “King Power Stadium”, në finalen e Community Shield, ndryshe Superkupa e Anglisë. “The Reds”, fituesit e në fuqi FA Cup dhe League Cup, do kërkojnë suksesin numër 16, teksa nuk e fitojnë këtë trofe prej vitit 2006.

City e ka fituar vetëm gjashtë herë këtë trofe, ndërkohë që triumfi i fundit u regjistrua në vitin 2019. Ekipi i Klopp do të tentojë hakmarrjen ndaj djemve të Guardiolës për humbjen e titullit kampion në javën e fundit.

Formacionet:

Liverpooli: Adrian, Alexander-Arnold T., Diaz L., Fabinho, Firmino R., Henderson J., Matip J., Robertson A., Salah M., Thiago, van Dijk V.

Manchester City: Ederson, Ake N., Cancelo J., De Bruyne K., Dias R., Grealish J., Haaland E., Mahrez R., Rodri, Silva B., Walker K./SS

Leave a Reply