Ngritja e flamurit të BE’së në Tiranë, Rama i prekur u kërkon falje shqiptarëve

0
153

Kryeministri Edi Rama u kthye nga Brukseli dhe sot në Tiranë mori pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit të Bashkimit Europian.

Në fjalimin e tij, Rama i falënderoi qytetarët që ia dhanë besimin si dhe u kërkoi falje atyre për gabimet, raporton Express.

“I falënderoj sot me përulësinë më të thellë të gjithë shqiptarët dhe shqiptaret që me besimin e tyre më bënë një pjesë kaq të rëndësishme të këtij rrugëtimi. U kërkoj thellësisht ndjesë për gabimet e mia, ato që i di dhe ato që nuk i di, por duke i siguruar se asnjë prej tyre nuk është një gabim që buron nga qëllimi për të përfituar në kurriz të të tjerëve”, tha ai.

Shqipëria po feston edhe sot hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE.

Leave a Reply