Kjo grua po kërkohet nga policia, vodhi zemrat e shumë burrave falë fotografisë së saj

0
541

Një grua nga Sidnei e kërkuar nga policia ka rrëmbyer zemrat e australianëve pasi fotografia e saj magjepsëse u shpërnda në rrjetet sociale.

Komanda e Zonës së Plazheve Veriore postoi një foto të Jocelyn Laird, 44 vjeçare, dhe tha se ajo kërkohej.

Policia tha se po apelonte për ndihmë publike për gjetjen e 44-vjeçares dhe se dihej se ajo frekuentonte zonën e Manly.

Postimi u ‘përmbyt’ shpejt me komente nga përdoruesit e mediave sociale, me disa që shfrytëzonin rastin për të lavdëruar pamjen e saj fizike.

Komentet e çuditshme detyruan policinë të kufizonte komentet në postimin në Facebook.

Publikimi lokal Manly Observer gjithashtu fshiu dhe më pas çaktivizoi komentet në një postim të ngjashëm dhe shpjegoi pse në komente.

“Faleminderit të gjithëve për komentet tuaja – komentet janë fshirë dhe çaktivizuar. Dëshirojmë të kujtojmë ata që kanë kritikuar se ky është absolutisht një postim i përshtatshëm për këtë faqe”, thuhet në botimet.

Një grua mbrojti gruan e kërkuar dhe u kërkoi përdoruesve të mos ishin aq gjykues.

“Do të ishte mirë nëse njerëzit do të mund të ndalonin së qeni kaq gjykues vizualisht dhe duke viktimizuar verbalisht thirrjet e komunitetit për ndihmë”, shkroi ajo.

Kushdo që sheh ose di për vendndodhjen e Jocelyn Laird, i është kërkuar të kontaktojë Dee Why Police ose Crime Stoppers, transmeton Klankosova.tv.

The Northern Beaches Area Command posted a photo of Jocelyn Laird, 44, and said she was wanted on an outstanding warrant on Tuesday

Leave a Reply