Pse qymyri i aktivizuar është i mirë për lëkurën tuaj

0
28

Nëse jeni në hap me trendet e bukurisë, mund të keni dëgjuar për qymyrin e aktivizuar.

Nëse lëkura është ka nevojë për një detoks, është diçka që duhet ta provoni patjetër.

Çfarë është qymyr i aktivizuar?

Qymyri i aktivizuar nuk duhet të ngatërrohet me qymyr të rregullt, ai kalon vetëm si një produkt ‘i aktivizuar’ pasi të jetë trajtuar me oksigjen në një temperaturë të lartë përvëluese.

Në gjendje super të aktivizuar, qymyrguri ndihmon për të nxjerrë toksinat jashtë trupit dhe ka një sërë përfitimesh bukurie.

A janë të sigurt produktet për lëkurë me qymyrguri?

Qymyr i aktivizuar ka treguar veten në përfitime të bukurisë kur bëhet fjalë për lëkurën me vaj dhe puçrra të ndjeshme falë vetive natyrore detoksifikuese.

Sidoqoftë, me siguri keni parë videot shumë të dhimbshme të njerëzve që heqin maskat me qymyr të aktivizuar (e njohur shpesh si maska e poreve të zeza). Disa nga këto maska ​​mund të heqin shtresa nga lëkura, duke u dukur mirë në sipërfaqe, por duke bërë shumë më shumë dëm.

Leave a Reply