Rrahje në qendër të Prizrenit, intervenon Policia, autoambulanca në vendngjarje

Një rrahje sapo ka ndodhur tek Shatërvani në komunën e Prizrenit, e cila duket të jetë mjaft serioze. IndeksOnline...

Gjatë 24 orëve në Prizren u kontrolluan 65 lokale për masat anti-COVID, u mbyllën...

Gjatë 24 orëve të kaluara, Drejtoria e Policisë në Prizren, Inspektorët Komunal dhe ata Sanitar nga AVUK-u kanë ndërmarrë një operacion dhe...

Të akuzuarit për rrënimin e aneksit të “Abi Çarshia” kërkojnë hudhjen e aktakuzës

Ish-zyrtarët e Komunës së Prizrenit, Islam Thaqi, Jetmire Venezi, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku, Isë Bislimaj dhe Shqipëron Krasniqi, të cilët po akuzohen...

Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, njoftimi i paprecedent

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit...

Kur zemra rënkon

Kur zemra rënkonkur shpirti më shqetësonkur klithmat ti lëshonZemra nuk duron. Kalojnë ditët e netëtNë pritje të tejzgjaturE pres...

Porta e mbyllur

Unë ndoshta nuk jamNjeri i përkryerPor asnjëherëPremtimin s`e kam thyer. Ditët ikun e shkojnëMe vesë a me brymëFjalën e...

Aktorë me hile

Me hile aktorëMe forcë skifterëme zigzage në dredhime mësim në shkollë. Me zërim në këngëme përtaci në gjumëMe punë...

Haskuka: Virusi është ende mes nesh

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka reaguar pas konfirmimit të 18 rasteve të reja me COVID-19. Ai, bën thirrje...

21 vjet nga çlirimi i Kosovës

Atë kohë 21 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e...

Ish-drejtorët e shkarkuar në Prizren thonë që do jenë opozitë e fortë në asamble

Stuhia e përplasjes së Lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbërritur edhe në Shtëpinë e Bardhë të Prizrenit. Edhe në...