Kur zemra rënkon

Kur zemra rënkonkur shpirti më shqetësonkur klithmat ti lëshonZemra nuk duron. Kalojnë ditët e netëtNë pritje të tejzgjaturE pres...

Haskuka: Virusi është ende mes nesh

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka reaguar pas konfirmimit të 18 rasteve të reja me COVID-19. Ai, bën thirrje...

Varianti i Afrikës së Jugut në Shqipëri, flasin ekspertët e mjekësisë

Dhjetëra vende, përfshirë Gjermaninë, Francën dhe Italinë, kanë pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 . Kjo ka ndodhur pas raporteve...

Prizren, arrestohen shtatë persona për mosrespektim të masave shëndetësore të pandemisë

Shtatë persona janë arrestuar në Prizren, për mosrespektim të masave shëndetësore të pandemisë. Të arrestuarit janë liruar me procedurë...

21 vjet nga çlirimi i Kosovës

Atë kohë 21 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e...

Pati kontakt me të infektuarin me COVID-19, nesër testohet mjeku nga Prizreni

Një mjek i Shërbimit të Urgjencës nga Komuna e Prizrenit, i cili ka pasur kontakt me një person me COVID-19, tashmë është...

Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, njoftimi i paprecedent

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit...

Ushqyerja e shëndetshme më e rëndësishme se dobësimi

Studiuesit raportojnë se një dietë e shëndetshme, e stilit mesdhetar është më e rëndësishme për shëndetin e zemrës sesa humbja e peshës....

Rrëzohet një punëtor derisa ishte duke punuar në një objekt, dërgohet në QKUK

Një person është rrëzuar nga një objekt në Lipjan derisa ka qenë duke punuar në të, raporton Gazeta Blic.

Prizren: Shlyhet procesverbali, dështon gjykimi ndaj të akuzuarve për mashtrim me viza pune

Për të shtatën herë me radhë, ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore në rastin e të akuzuarve për shpëlarje parash dhe shmangie nga...