Euforia sociale e statusore e shqiptarëve të Kosovës

Sot shumë sociologë janë në gjendje të bëjnë analiza nga më të ndryshme, kur është në pyetje mirëqenia e rregullimit të statuseve...

Kurti urohet nga Merkel: Mund të llogarisni në mbështetjen dhe partneritetin e Gjermanisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, me rastin e rizgjedhjes së tij si...

Mamushë: Kapen 375.000 euro të falsifikuara, kishin ardhur nga Turqia në Kosovë

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit e Policisë së Kosovës ka pranuar informacione nga Dogana e Kosovës për një pako...

Në këtë link mund të regjistroheni për të marrë vaksinën kundër COVID-19

Agjensia Shtetërore e Informacionit (ASHI) në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme, ka ofruar në kuadër të platformës ekosova, linku:  https://ekosova.rks-gov.net/, shërbimin shëndetësia përmes...

Në Serbi publikohet harta e Kosovës dhe e Sanxhakut të ndarë nga Serbia

Mediat në Serbi janë alarmuar pasi një televizion në këtë shtet e ka paraqitur hartën e Kosovës të ndarë nga Serbia, por...

Nora Istrefi sot feston ditëlindjen, kaq vite mbush

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, vazhdon të jetë një nga emrat më të përfolur në medie.

Kurz uron Kurtin: Austria do ta ndihmoj Kosovën në rrugën europiane

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka reaguar pasi Albin Kurti u bë kryeministri i ri i Kosovës. Kurz në...

Tërmkolli: U realizua pikë për pikë plani i Akademisë serbe, LDK ka rënë në...

Anëtarja dhe ish-ministrja nga LDK, Melihate Tërmkolli ka  thënë se e djathta kombëtare në Kosovë formalisht ka rënë me rënien e LDK-së...

Bashkimi shënon fitore ndaj Vëllaznimit

Bashkimi ka shënuar fitore si mysafir ndaj Vëllaznimit me shifrat 61:69 (15:24, 13:13, 23:23, 10:9), në kuadër të javës së 24-të në...

AAK-ja nis përgatitjet për zgjedhjet lokale, Haradinaj takohet me Lulzim Kabashin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka filluar përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme komunale. Kështu ka konfirmuar kreu i kësaj...