Varianti i Afrikës së Jugut në Shqipëri, flasin ekspertët e mjekësisë

Dhjetëra vende, përfshirë Gjermaninë, Francën dhe Italinë, kanë pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 . Kjo ka ndodhur pas raporteve...

Babai të cilit ia vranë të birin: Zënka nisi për një shoqe të klasës,...

Rreth tri javë pas vrasjes së nxënësit të Mjekësisë, Lirim Buduri, mes dhimbjes e mallit për djalin ka folur për herë të...

Përdorimi i vezëve për përmirësimin e shëndetit të flokëve tuaj

Përdorimi i vezëve për përmirësimin e shëndetit të flokëve tuaj është i rëndësishëm për shkak të proteinave që ka. Flokët janë të...

Uldedaj triumfon ndaj Cestiqit

Jurgen Uldedaj ka fituar në meçin e sotëm kundër serbit Bojan Cestic në kategorinë kruzer. Kjo është fitorja e tij e 13-t...

Konfirmohet aktakuza ndaj Jakup Krasniqit, sot transferohet për në Hagë

Gjatë ditës së sotme pritet transferimi i Jakup Krasniqit për në Hagë. Kështu ka bërë të ditur, avokati mbrojtës...

Thaçi: Dialogu është i dështuar dhe në favor të Serbisë nëse nuk vendoset në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se dialogu Kosovë – Serbi ka kuptim vetëm nëse diskutohet njohja reciproke, në të kundërtën,...

Vlerësohet i kundërligjshëm vendimi i Kuvendit të Suharekës për zëvendësimin e anëtarit të KPF-së

Vendimi i Kuvendit të Komunës së Suharekës për zëvendësimin e një anëtari të Komitetit për Politikë e Financa është vlerësuar si i...

Ushqyerja e shëndetshme më e rëndësishme se dobësimi

Studiuesit raportojnë se një dietë e shëndetshme, e stilit mesdhetar është më e rëndësishme për shëndetin e zemrës sesa humbja e peshës....

QKMF në Suharekë furnizohet me pajisje mbrojtëse nga Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë sot ka furnizuar me pajisje të nevojshme mjekësore QKMF-në në Suharekë. Pas kërkesës së Drejtorisë...

Qumështi i bletës – kurues i shumë sëmundjeve

Përdorimi i qumështit të bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm edhe në tregun tonë. Çdo pikë qumështi i...