PDK-ja në Prizren: E papranueshme dhe shumë e ultë, gjuha linçuese ndaj Administratës Trump

E papranueshme dhe shumë e ultë, gjuha linçuese ndaj Administratës Trump, dhe sulmet që po bëhen ndaj Shtëpisë së Bardhë, thuhet në...

Aktorë me hile

Me hile aktorëMe forcë skifterëme zigzage në dredhime mësim në shkollë. Me zërim në këngëme përtaci në gjumëMe punë...

Porta e mbyllur

Unë ndoshta nuk jamNjeri i përkryerPor asnjëherëPremtimin s`e kam thyer. Ditët ikun e shkojnëMe vesë a me brymëFjalën e...

Rrahje në qendër të Prizrenit, intervenon Policia, autoambulanca në vendngjarje

Një rrahje sapo ka ndodhur tek Shatërvani në komunën e Prizrenit, e cila duket të jetë mjaft serioze. IndeksOnline...

Ish-drejtorët e shkarkuar në Prizren thonë që do jenë opozitë e fortë në asamble

Stuhia e përplasjes së Lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbërritur edhe në Shtëpinë e Bardhë të Prizrenit. Edhe në...

Vdes një 69 vjeçar nga Suhareka me Covid-19

Një 69-vjeçar, i shtrirë në mjekimin intensiv shkaku i koronavirusit, ka vdekur të marten pas mesnatës, duke e ngritur në nëntë numrin...

Prizren, arrestohen shtatë persona për mosrespektim të masave shëndetësore të pandemisë

Shtatë persona janë arrestuar në Prizren, për mosrespektim të masave shëndetësore të pandemisë. Të arrestuarit janë liruar me procedurë...

Të akuzuarit për rrënimin e aneksit të “Abi Çarshia” kërkojnë hudhjen e aktakuzës

Ish-zyrtarët e Komunës së Prizrenit, Islam Thaqi, Jetmire Venezi, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku, Isë Bislimaj dhe Shqipëron Krasniqi, të cilët po akuzohen...

33 persona ndalohen për shkelje të masave të kufizimit të lëvizjes në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar 33 persona për mosrespektim të orarit policor. Njoftimi i Policisë së Kosovës:

Gjatë 24 orëve në Prizren u kontrolluan 65 lokale për masat anti-COVID, u mbyllën...

Gjatë 24 orëve të kaluara, Drejtoria e Policisë në Prizren, Inspektorët Komunal dhe ata Sanitar nga AVUK-u kanë ndërmarrë një operacion dhe...