Femrat duan tipa arrogantë, por meshkujt kë duan?

Derisa femrat më shpesh kthejnë shikimin drejt meshkujve të cilët duken arrogantë, sepse u duken më mashkullorë, meshkujve u pëlqejnë pjesëtaret e...

Mërgimtari e “regjistron” Ferrarin e tij me fjalën gërrnaç

Një mërgimtar ka “regjistruar” veturën e tij Ferrari me tabela shumë të veçanta. Ai në tabelat gjermane ka shkruar fjalën “gërrnaq”, duke...

Si janë zgjuar njerëzit para krijimit të orëve me alarm?

A e keni pyetur veten ndonjë herë, para se të kishte orë me alarm, si janë zgjuar paraardhësit tonë?

10 shenjat kur keni filluar të rrëshqisni nga zemra e partnerit tuaj

Kur së pari mendojmë për tradhëtinë, rrallë mendojmë të kemi një lidhje emocionale me dikë tjetër jashtë martesës ose marrëdhënies tuaj.

Si t’i ktheheni normalitetit pas festave të fundvitit

Kthimit në punë i druhen të gjithë dhe në shumë raste, thjesht ideja të shteron energjitë. Ditët e pushimit...

3 shenjat që do ta kenë fatin me vete gjatë gjithë vitit 2021

Në vitin 2020 yjet nuk kanë qenë të favorshëm, por për fat në vitin 2021 parashikimet janë më inkurajuese, sidomos për disa...

Këshillat më të mira për të shmangur nxirjen e mollëve

Pse nxihen frutat? Mollët janë të pasura me hekur. Kur prihet një mollë, qelizat e tulit të saj dëmtohen.

Tri arsye për të ngrënë qepë më shpesh

Qepët kanë shumë përfitime të rëndësishme shëndetësore kryesisht për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të antioksidantëve të fuqishëm. Ato gatuhen...

Si të kujdeseni për thonjtë e foshnjës tuaj pa e dëmtuar atë

Një nga ankthet më të zakonshme të një nëne të re është prerja e thonjve të foshnjës. Dhe stresi më i madh...

A merr fund jeta seksuale në menopauzë?

Edhe pse jetojmë në ditët e lulëzimit të terapisë hormonale, kur shumica e doktorëve besojnë se marrja e estrogjenit prevenon sëmundjet e...