Real Madridi bën histori: Hera e parë që zgjedh një formacion titullar pa spanjollë

0
362

Real Madridi theu një rekord prej 4,435 ndeshjesh në humbjen ndaj Villarrealit të shtunën duke zgjedhur një formacion startues pa asnjë lojtar spanjoll për herë të parë në historinë e klubit.

Kishte ndodhur që Real Madrid të përfundonte një ndeshje pa spanjollë, por asnjëherë nga formacioni fillestar, transmeton Klankosova.tv.

Dani Carvajal dhe Marco Asensio ishin në formacionin startues në ndeshjen e fundit të ligës kundër Real Valladolid, por asnjëri prej tyre nuk u zgjodh për të startuar kundër Villarrealit.

I pari u la jashtë skuadrës për shkak të dëmtimit dhe ky i fundit e ka humbur vendin në formacionin titullar.

Njëmbëdhjetëshja startuese e Real Madrid përbëhet nga tre francezë (Aurelien Tchouameni, Ferland Mendy dhe Benzema), dy brazilianë (Vini dhe Eder Militao), dy gjermanë (Antonio Rudiger dhe Toni Kroos), një kroat (Luka Modric), një belg (Thibaut). Courtois), një austriak (David Alaba) dhe një uruguaian (Valverde).

Leave a Reply