Këto 7 lagje të Prizrenit nesër do të mbesin pa ujë të pijes

0
428

KRU “Hidroregjioni Jugor” përmes një njoftimi për media ka njoftuar se për shkak të punimeve nga ana e KEDS-it, me datën 20.09.2022 , prej orës 10:00 deri ne ora 15:00 do të ketë nderprerje te furnizimit me rrymë tek stacioni i pompave tek Bunari I dhe II, thuhet në njoftim përcjell 04 Online.

“Si pasojë do të ketë ndërpreje te furnizimit me ujë të pijes në lokacionet:

· Lagjja Bazhdarane
· Rruga e Kosovës
· GIZ-i
· Lagja Dardania
· Lagjja 2 Korriku
· Lagjja Hoqa Mahalla
· Lagjja Korilla
· Rruga e Janinës
· Rruga Sefedin Laqi
· Lagjja e Nën kalasë dhe
· Lagjae Tususit

Me rastin e rikthimit të energjisë elektrike do të rikthehet edhe furnizimi me ujë të pijes.

Faleminderit për mirëkuptim”, thuhet në njoftim./04 Online

Leave a Reply