Turistë nga e gjithë bota vërshojnë Shqipërinë: Porti i Durrësit i mbingarkuar

0
153

Sezona e verës ka bërë që shumë turistë nga e gjithë bota të vëshojnë Shqipërinë.

Kryeministri Edi Rama me një postim në rrjetin social Facebook ka dhënë lajmin se mijëra turistë tani më kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet portit të Durrësit.

“MIRËMËNGJES  dhe nga Porti i Durrësit që këtë fundjavë ka pritur mbi 11 mijë pasagjerë, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here