Toni Kroos cakton trashëgimtarin e tij te Reali i Madridit

0
216

Toni Kroos iu përgjigj mesazhit të mirënjohjes së Jude Bellingham për sezonin që ata kanë kaluar si shokë skuadre te Reali i Madridit. Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli, mesfushori gjerman theksoi se anglezi “është gati të marrë kontrollin” e lojës së ekipit në mungesë të tij.

Bellingham i përulet Kroosit

“Një vit nuk mjaftoi. Faleminderit për gjithçka që i keni dhënë lojës, për mua ka qenë kënaqësi absolute të shijoja futbollin tuaj dhe personalitetin tuaj si tifoz dhe aq më tepër si shok skuadre”, ka shkruar Bellingham në rrjetet sociale së bashku me një fotografi duke përqafuar Kroosin.

Anglezi u ndal te sfida e fundit me Kroos, pushtimi i Champions të tij të parë, që do të ishte i gjashti i gjermanit, më 1 qershor në Wembley.

“Ka ende punë për të bërë këtë sezon, por ju uroj të gjitha të mirat për çdo gjë që ju pret me familjen tëndë. LEGJENDË!”

Kroos nuk vonoi t’i përgjigjej shokut të tij të skuadrës. A vuri në dukje se Bellinghamin do të jetë trashëgimtari i tij në mesfushën e Realit të Madrid.

“Faleminderit miku im. Nuk do të ishte e drejtë të kalonim më shumë vite së bashku. Kam shijuar çdo minutë që kur jeni bashkuar me Realin! Jeni më shumë se gati për të marrë kontrollin! Në moshën 20 vjeçare…”, ka shkruar Kroos./SS

Leave a Reply