Shorti i Euro 2024/ Grup “bombë”! Shqipëria mëson rivalët, datat dhe stadiumet e dueleve

0
132

U hodh sot në Hamburg të Gjermanisë shorti i fazës së grupeve në Euro 2024, kompeticion që do të zhvillohet në tokën gjermane nga 14 qershori deri në 14 korrik të vitit të ardhshëm.

Kombëtarja e Shqipërisë është pjesë e grupit B, aty ku do të ketë rivalë Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

Ndeshja hapëse e Europianit do të jetë Gjermani-Skoci, në datën 14 qershor, ndërkohë që Shqipëria luan ndeshjen e parë kundër Italisë. Në datën 15 qershor në “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Ndeshja e parë e kuqezinjve/ 15 QershorItali-Shqipëri (Signal Iduna Park), Dortmund.

Ndeshja e dytë e kuqezinjve/ 19 QershorKroaci-Shqipëri (Volksparkstadion), Hamburg.

Ndeshja e tretë e kuqezinjve/ 23 QershorShqipëri-Spanjë (Merkur Spiel-Arena) Dusseldorf.

Leave a Reply