Receta e mrekullueshme – pas dy ditësh floku juaj do të rritet si i çmendur

0
344

Është me rëndësi të thuhet se kjo recetë është shumë e vjetër dhe u ka ndihmuar shumë personave, vërtet ka efekt. Ju nevojiten vetëm tre përbërës.

Këta përbërës janë diçka që secila kuzhinë i posedon. Edhe meshkujt, edhe femrat mund ta përdorin këtë maskë.

Përbërësit:

– kanellë – vaj ulliri – mjaltë

Si ta përgatisni dhe ta përdorni: Ngrohni vajin e ullirit në temperaturë mesatare dhe shtoni një lugë mjaltë dhe kanellë. Përzieni mirë. Përdoreni këtë përzierje për masazh rrënjës së flokut dhe lini të veprojë për 15 minuta. Më pas e shpëlani me ujë të vakët. Përsëriteni këtë maskë për disa ditë, e ju do t’i vëreni rezultatet. Floku juaj do të forcohet dhe shpeshtohet.

Leave a Reply