Jo vetëm 1/8-tat e Champions League, Inter e para italiane që siguron Botërorin e Klubeve

0
191

Inter fitoi në transfertë ndaj Salzburg me shifrat 0-1 falë një goli të Lautaro Martinez.

Një trepikësh që i garanton zikaltërve një biletë për në fazën e 1/8-tave të Champions League, edhe pse janë ende për t’u luajtur dy ndeshjet e fundit në fazën e grupeve. Por, kualifikimi në fazën e parë të Champions League, vlen një biletë edhe për në Kupën e Botës për klube që do të zhvillohet në verën e vtit 2025.

Skuadra e Simone Inzaghit i siguroi pikët e nevojshme dy vite para se të zhvillohet kompeticioni ndërsa shndërrohet në të parën ekip italian që kualifikohet për në formatin e ri të Botërorit për Klube. Kështu, Inter i bashkohet të tjera skuadrave që tashmë kanë siguruar kualifikimin për në kompeticion si Chelsea, Real Madrid dhe Manchester City (tre fitueset e fundit të Champions League) ndërsa po ashtu të kualifikuara janë edhe Paris Saint-Germain e Bayern Munich./SS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here