Bayerni e nis mbarë 2019-ën, rrit presionin ndaj Dortmundit!

2019-ta nisi në mënyrën më të mirë për Bayern Munich. Kampionët e Gjermanisë triumfuan me rezultatin 1-3 në transfertën e vështirë ndaj...

Nisje perfekte, Cikalleshi i shënon gol Kariust në debutim (Video)

Sokol Cikalleshi e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën te skuadra e tij e re, Akhisar. Sulmuesi kavajas u transferua para pak ditësh...

Gjykata pritet t’i caktojë dy vjet burg për Ronaldon, pesë për Alonson

Gjykata Provinciale e Madridit do ta mbajë një seancë gjyqësore të martën, më 22 janar, dhe aty do të shqiptohet dënimi për...

Meta pret xhudistët e Kosovës, i quan model frymëzimi për rininë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur xhudistët e Kosovës, të cilët janë treguar të suksesshëm në arenën ndërkombëtare.

De Jong tradhton Barçën për milionat e PSG-së

E ardhmja e një prej talenteve më premtues në futbollin europian është kthyer në një intrigë të vërtetë, mes joshjes së gjigantëve...

Pogba mbështet Solskjaerin për stolin e United

Paul Pogba ishte një prej futbollistëve që kërkoi më shumë shkarkimin e trajnerit Jose Mourinho nga pankina e Manchester United, i njëjti...

Juventusit i kishte munguar një lojtar si Ronaldo

Ish-portieri legjendar i Juventusit, tani në Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffon, e ka lavdëruar sulmuesin Cristiano Ronaldo, duke thënë se skuadrës së Juventusit...

Klitschko i kthehet boksit, kërkon meç kundër Joshuas e Furyt

Wladimir Klitschko i ka filluar negociatat për t’iu kthyer boksit dhe ish-kampioni botëror në kategorinë e peshave të rënda dëshiron ta nisë...

Reagon Girona: Stuani nuk shkon te Barça

Kubi i Gironas ka hedhur poshtë zërat për një transferim të mundshëm të sulmuesit Cristhian Stuani te Barcelona.

Reali gati të paguajë klauzolën e mbrojtësit të Portos

Mbrojtësi i Portos, Eder Militao, është shndërruar në një nga lojtarët më të kërkuar të merkatos. 20-vjeçari, i...