Metoda e përgatitjes së kafes mund të pengojë sulmet e zemrës dhe rrisë jetëgjatësinë

Kafeja nuk është e mirë vetëm për shëndetin, ajo mund të zgjasë edhe jetën tuaj, por vetëm nëse e përgatitni atë me...

Kjo pije është një ilaç i pazëvendësueshëm natyral, forcon imunitetin tuaj

Receta e freskët me portokall, karrotë dhe xhinxher forcon imunitetin dhe e mban trupin tuaj në formë. Bashkimi i këtyre 3 përbërësve...

Mjeku shqiptar thotë se pacientët që kanë hasur coronavirusin kanë humbur nga 2-12 vite...

Mjeku shqiptar, Albert Troçi ka folur për dëmet që shkakton sëmundja Covid-19 tek jeta e pacientëve, të cilët janë infektuar.

Receta kundër kapsllëkut – zbrazja natyrale e zorrëve

Të gjithë ata që kanë probleme me zorrë dembele e dinë se sa frustuese janë tentimet për të arritur një peristaltikë të...

Gjashtë shenjat e një sulmi në zemër

Simptomat e një sulmi në zemër mund të ndodhin edhe një muaj më parë, por shumë njerëz nuk i kushtojnë vëmendje.

Dhimbje dhëmbi gjatë karantinës? Ja çfarë duhet të bëni

Shumë qytetarë kanë raportuar shqetësimin për trajtimin e problemeve me dhëmbët dhe urgjencat e ndryshme dentare në kohën e pandemisë së COVID-19....

Si ta mbajmë zorrën të shëndetshme?

Shumë aspekte të jetës moderne siç janë nivelet e larta të stresit, shumë pak gjumë, ngrënia e ushqimeve të përpunuara, sheqeri i...

Uji i hudhrës, përfitimet e mëdha për shëndetin në vetëm 15 ditë

Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinën shqiptare. Përveç se u jep gatimeve një shije të...

Coronavirusi mund të vritet nga rrezet e diellit brenda disa minutave

Coronavirusi mund të vritet nga rrezet e diellit brenda disa minutave, në bazë të hulumtimeve nga Departamenti i Sigurisë Kombëtare në SHBA.

Ky ilaç shekullor gjerman pastron arteriet dhe rrit sistemin imunitar brenda një kohë të...

Sot, ne do të zbulojmë një recetë të mrekullueshme të vjetër gjermane që do të pastrojë në mënyrë efektive arteriet tuaja, dhe...