Klinaku, familjarëve te të vrarëve pas luftës: Gjykata Speciale nuk do të zbulojë asgjë!

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e...

Suspendohet shefi i Reagimit të Shpejtë dhe një polic, shkak zënka me një diplomat

Shefi i Njësisë për Reagim të Shpejtë në Policinë e Kosovës dhe një pjesëtar i kësaj njësie në Prishtinë, janë suspenduar sot...

“Vatra” e New York-ut kërkoi njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Vatikani

Përfaqësuesi diplomatik i Selisë së Shenjtë në Shqipëri, kryepeshkopi Charles Brown, ka shprehur dëshirën e Vatikanit për të parë një zgjidhje reale...

Gashi: Thaçi nuk mund të paraqitet vullnetarisht në Hagë, nëse është shënjestër ata e...

Avokati Tomë Gashi ka thënën se nëse Hashim Thaçi është në shënjestër të Gjykatës Speciale, ai do të ftohet në Hagë dhe...

Abdixhiku: Kabineti i Qeverisë prej 400 personave i kushton buxhetit të vendit mbi 10...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka përmendur numrin e madh të kabinetit të Qeverisë Haradinaj, numër ky i cili,...

Albin Kurti sfidon Hashim Thaçin, i thotë 18 herë shko në Hagë: Bëhu presidenti...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka goditur fort presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Ai, nëpërmjet një shkrimi të gjatë në...

Javën e ardhshme bëhet publik raporti mbi hetimin për çmimet e naftës

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka njoftuar se në javën e ardhshme do të ndihmohet nga ekspertë nga Komisioni Evropian lidhur me pretendimet...

Cili është kushti i Serbisë për njohjen e Kosovës? Tregon këshilltari i Thaçit

Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur rreth arritjes së një marrëveshjeje për njohje reciproke mes Kosovës...

I tha Thaçit të shkojë në Hagë, Haliti i reagon Kurtit

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, i është kundërpërgjigjur liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, që sot i kërkoi presidentit të Kosovës,...

Moti nesër, i vranët dhe me reshje bore

Gjatë ditës së nesërme, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore.