Ja çfarë u bën manikyri xhel thonjve tuaj!

Të jemi të sinqertë edhe kjo nuk na ndalon që të lëmë takim muaj për muaj në një salon për thonjtë dhe...

Maska me mandarina shpëtim për lëkurë të thatë

Maska me mandarina mund të aplikohet një herë në javë me qëllim që të pasuroni rutinën tuaj për kujdes të lëkurës dhe...

Me këtë maskë do të keni flokë të fortë, të bukur dhe të trashë

Përgjatë viteve, cilësia e flokëve bie dhe në situata të tilla është gjithmonë më mirë që të kërkoni ndihmë nga produkte natyrore.

Ky vaj largon strijat, infeksionet dhe probleme të tjera të lëkurës

Shumë femra përdorin vaj kokosi për të larguar shenjat nga lëkura e tyre. Mjafton vetëm që ta aplikoni në vendin e dëshiruar, ta fërkoni...

Nëse e lani fytyrën me uthull molle do t’i keni këto përfitime…

Uthulla e mollës është një produkt biologjik që ofron benefite interesante për lëkurën. Falë përmbajtjes së saj të acideve dhe disa antioksidantëve,...

Ndoshta nuk e keni ditur, këto janë produktet që dëmtojnë lëkurën

Sigurisht që keni parë e praktikuar mijëra receta për një lëkurë më të mirë. Por ju duhet të dini...

Keni lëkurë të ndjeshme, ja maska e duhur natyrale

Nëse keni lëkurë shumë të ndjeshme, ju duhet të jeni tepër të kujdesshme për produktet që përdorni për mirëmbajtjen e lëkurës.

Modelet më të bukura dhe më ‘aktuale’ të çantave për të shkuar në punë...

Zakonisht çantat e zeza të lëkurës janë ndër më klasiket dhe më të përdorshmet për të shkuar në një vend pune. Por...

Çantat ‘karamele’, domosdoshmëria e kësaj vere (FOTO)

Çantat ‘karamele’ janë nëj trend dhe ky tashmë është një fakt. Ato duket se kanë pushtuar instagramin deh janë ndër më të...

Ky aksesor po bën ‘namin’ dhe nuk kushton aspak (FOTO)

Ky është një prej aksesorëve më në modë këtë verë. Bëhet fjalë për shallin e vogël, i cili mund të përdoret në...