Real Madrid zgjat ‘martesën’ me Luka Modric

0
148

Real Madrid dhe Luka Modric kanë rënë dakord për të vazhduar kontratën së bashku, me kapitenin mbetet i lidhur me klubin deri më 30 qershor 2024. Kroati iu bashkua Real Madridit në vitin 2012.

Në njëmbëdhjetë sezone duke veshur fanellën e Galaktikëve, ai ka luajtur 488 ndeshje dhe ka fituar 23 tituj (5 Champions League, 5 Kupa të Botës për Klube, 4 Superkupa Evropiane, 3 Liga, 2 Kupa të Mbretit dhe 4 Superkupa spanjolle).

Gjatë karrierës së tij si lojtar i Real Madridit, Modriç ka fituar çmimet më të larta individuale, si Topin e Artë 2018, Çmimin e Lojtarit më të Mirë FIFA 2018, Çmimin e Lojtarit të Vitit 2017/18 UEFA, Kupën e Botës për Klube 2017.

Vitin e fundit ai ishte pjesë e formaconit më të mirë për të gjashtën herë në karrierën e tij. Përveç kësaj, ai ishte Topi i Artë në Kupën e Botës në Rusi dhe Topi i Bronzit në Kupën e Botës në Katar.

Leave a Reply