Pasuesi i Bellingham, Dortmundi pranë firmës me lojtarin e Gjermanisë

0
190

Borussia Dortmund është shumë afër firmës me Felix Nmecha, i cili është pjesë e Wolfsburgut. Ndërkohë që ka dalë nga akademia e Manchester City.

Mesfushori ofensiv, i cili mund të luajë edhe në të majtë të mesfushës, debutoi me kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren ndaj Belgjikës. Sfidë që u luajt gjatë muajit mars.

22-vjeçari regjistroi 3 gola dhe 6 asiste gjatë sezonit të fundit me “Ujqit”, me të cilët ka edhe dy vite kontratë.

Për lojtarin e lindur në Hamburg, interesohet edhe Manchester United. Por e ardhmja e tij pritet të jetë në “Signal Iduna Park”.

Nmecha cilësohet si zëvendësuesi i Jude Bellingham nga nënkampionët e Gjermanisë, të cilët po merren me detajet e fundit të transferimit./SS

Leave a Reply