Nuk “i ndahet” Bayern-it, ja kur do debutojë Haaland me Manchester City-n

0
217

Premier League konsiderohet nga shumë ekspertë dhe tifozë si liga më e mirë dhe më konkurruese e futbollit në botë.

Ndërsa ndodhet në SHBA për fazën parapërgatitore, Manchester City do të luajë të shtunën ndeshje miqësore kundër Bayern Munich, pas fitores 2-1 ndaj Club America.

Kjo miqësore do të jetë edhe ndeshja debutuese e Erling Haaland me kampionët e Anglisë dhe ndoshta edhe dhurata e ditëlindjes, pasi sot, 21 korrik, norvegjezi bëri 22 vjeç.

Kështu ish-sulmuesi i Borussia Dortmund nuk mund të zgjidhte një kundërshtar më “të mirë” për të debutuar me Manchester City-n./SS

Leave a Reply