Kosovarja me golin e pazakontë shokon derbin turk

0
157

Futbollistja kosovare e Beshiktashit, Donjeta Halilaj, ka shokuar derbin turk me Fenerbahçen të hënën, me një gol të pazakontë.

Ajo arriti të vidhte topin nga duart e portieres dhe realizoi gol që në fund u pranua nga gjyqtari.

Fenerbahçe po fitonte 3:1, kur në minutën e fundit erdhi goli i çuditshëm.

Halilaj ia hoqi topin me kokë nga duart portieres dhe më pas goditi për rezultatin përfundimtar 3:2.

Të gjitha lojtaret kundërshtare u ankuan te gjyqtari, por ai mbajti vendimin për gol.

Leave a Reply