Jennifer Lopez vesh fustanin e nusërisë nga një filmi i vjetër për t’u martuar me Ben Affleck

0
746

Jennifer Lopez u sigurua që të kishte “diçka të vjetër” në dasmën e saj në Las Vegas me Ben Affleck këtë fundjavë.

Ylli i “Marry Me” konfirmoi martesën e saj me aktorin e “Gone Girl” në faqen e saj “On The JLo” të dielën, duke zbuluar se ajo tha “po” e veshur “një fustan nga një film i vjetër”.

52-vjeçarja në fakt dukej se kishte dy pamje të ndryshme për dasmën e saj, njëra prej të cilave ishte një fustan i bardhë me dantella me mëngë të gjata, dekolte të bukur, bust korse dhe bisht peshku së bashku me një vello të përputhur me dantella nga Koleksioni i nuseve të Zuhair Murad.

Fotot e përfshira në faqen e saj tregojnë gjithashtu superyllin duke modeluar një fustan të bardhë pa mëngë, me një teksturë të mbushur me tegela – me sa duket gjetja e cilësisë së mirë.

Affleck veshi një kostum të bardhë nga dollapi i tij, siç shkroi Lopez, ndërsa çifti shkëmbyen “unazat që do të mbajmë për pjesën tjetër të jetës sonë”.

J.Lo 49-vjeçari u takuan në vitin 2001 në xhirimet e filmit të tyre “Gigli”, duke e bërë fustanin e nusërisë së vjetër të frymëzuar nga Hollywood-i një zgjedhje e duhur. “Kam kaq vite që e kam këtë fustan dhe e ruaja, e ruaja, e ruaja dhe tani po e vesh në ditën time të dasmës”, tha ylli.

Ata u fejuan për herë të parë vitin e ardhshëm, me regjisorin e “Argo” që shtroi pyetjen me një diamant rozë Harry Winston me prerje rrezatuese 6.10 karatësh me vlerë rreth 2.5 milionë euro.

Ndërsa ata nuk ia dolën të martoheshin, Affleck i propozoi për herë të dytë në prill të këtij viti me një diamant të gjelbër natyral 8.5 karatësh të rrethuar nga një dyshe diamante të bardhë në formë trapezi. /Telegrafi/

Një vështrim i plotë i fustanit të Lopez-it nga Zuhair Murad

Leave a Reply