Gjukanoviq nesër në Kosovë, e ka ftuar presidentja Osmani

0
210

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq do të vijë të mërkurën në Kosovë, me ftesë të presidentes Vjosa Osmani.

Siç njofton Presidenca, “në orën 10:00, Presidentja Osmani do ta presë Presidentin Đukanović me nderimet më të larta shtetërore”.

“Pas ceremonisë së pritjes, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu zhvillon takim me Presidentin e Malit të Zi, Milo Đukanović, si dhe në fund të takimit Presidentja Osmani dhe Presidenti Đukanović mbajnë konferencë për media”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Leave a Reply