Fërkoni fytyrën tuaj me Aloe Vera dhe do të shikoni çfarë ndodh për 15 minuta

0
415

Aloe vera njihet për vetitë e saj medicinale, por me siguri nuk keni ditur për vetitë e kësaj bime medicinale për të arritur lëkurë të lëmuar dhe me shkëlqim pa pasur nevojë të investoni shumë para në produkte kozmetike, gjithçka që ju duhet është të provoni këtë truk të thjeshtë për të. keni lëkurë të bukur siç keni ëndërruar gjithmonë.

Kjo metodë është e lehtë dhe natyrale, ju duhet vetëm një përbërës (aloe vera). Do të befasoheni me rezultatet!

Kjo është ajo që duhet të bëni:

Lani tërësisht.
Pa e qëruar bimën, lajeni shumë mirë me ujë. Përdorni ujë të pastër, pasi tehu mund të jetë i ndotur.

Thyejeni në dysh.
Pasi të keni zbutur gjethet, duhet ta prisni në dysh. Mos prisni një pjesë shumë të madhe, pasi gjysmën tjetër mund ta përdorni për aplikimin e radhës. Pra, shkurtoni vetëm sasinë që do të përdorni.

Pritini skajet.
Për të qëruar gjethen, fillimisht duhet të prisni skajet me gjemba duke përdorur një thikë të dobishme. Pritini të dy skajet në mënyrë që fleta të jetë e lehtë për t’u hequr transmeton 04 Online

Hapeni në dysh.
Me skajet tashmë të hequra, duhet të prisni fletën me duar. Nëse nuk hapet lehtë, mund të përdorni thikën.

Fërkoni tulin.
Me një lugë, hiqni tulin nga gjethet. Hiqni sa më shumë tul që të mundeni në mënyrë që asgjë të mos humbet duke e vendosur në një enë.

Përhapeni në të gjithë fytyrën.
Duke përdorur gishtat, aplikoni pulpën e aloe verës në të gjithë fytyrën tuaj. Mund të përdorni edhe të njëjtën fletë për ta përhapur në fytyrë. Lëreni maskën të thahet dhe mbajeni për 15-20 minuta.

Laj fytyrën.
Kur maska ​​të jetë tharë, mund të përpiqeni ta hiqni atë nga fytyra. Më pas lajeni fytyrën me ujë të pastër. Mos përdorni sapun ose kimikate për ta larë.

/04 Online

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here