Doktori tregon 5 shenjat e kuqe të diabetit që shfaqen në gojën tuaj

0
255

DIABETI është nje semundje qe po perhapet shume vitet e fundit.

Simptomat tipike të sëmundjes përfshijnë nevojën për urinim më shumë se zakonisht dhe humbje peshe të papritur .

Dr Rizwan Mahmood, një dentist nga Ruh Dental, Londër, tha se kontrollimi i rregullt i gojës gjatë larjes mund t’ju ndihmojë të kapni diabetin herët transmeton 04 Online.


5 shenjat e diabetit që shfaqen në gojën tuaj
Urinimi më shumë se zakonisht është një shenjë kyçe, siç është ndjenja e lodhjes dhe humbja e peshës pa u përpjekur.

Por sipas Dr Rizwan ka 6 shenja kryesore në gojën tuaj për t’u kujdesur.

Fryma e keqe

Mishrat e ënjtura dhe të kuqe

Prishja dhe humbja e dhëmbëve

Ulçera.

/04 Online

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here