Federata e Serbisë: Nëse UEFA nuk dënon kroatët dhe shqiptarët, ne nuk do luajmë në Euro 2024

0
321

Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Shqipërisë barazuan 2:2 në ndeshjen e raundit të dytë në fazën e grupeve të Euro 2024.

Në tribunat e stadiumit të Hamburgut ishin të pranishëm pothuajse 57 mijë tifozë, shkruan Indeksonline

Dy tifo-grupet kaluan shumë mirë së bashku, duke kënduar e kërcyer.

Kurse në tribuna u shfaqen thirrje të përbashkëta, si: Vrite serbin”.

May be an image of 4 people and text

E kjo ka qenë arsyeja pse Federata e Futbollit të Serbisë ka bërë një reagim në UEFA. Madje ata kanë kërcënuar me mos-pjesëmarrje të vazhdueshme në Euro 2024.

“FFS do të kërkojë masa më të rrepta nga UEFA edhe me koston e mos vazhdimit të garës. Kjo është skandaloze dhe ne nuk duam të ndodhë më”, tha sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Serbisë.

Kujtojmë që UEFA dje gjatë ditës publikoi vendimin se ka gjobitur Serbinë me 15 mijë euro për shkak të parullave raciste./Indeksonline/

Federata Serbe: Nëse UEFA nuk ndëshkon kroatët dhe shqiptarët, ne nuk do të luajmë në Euro

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here