E shkëlqyer “KURA” me mollë për pastrimin E zorrës së trashë..

0
360

Mënyra më e mirë për të mbajtur zorrën e trashë të pastër është duke pirë ujë mjaftueshëm dhe një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar.Është jashtëzakonisht e rëndsishme të pastoni herë pas here zorrën e trashë, pasi është organi përfundimtar i sistemit të tretjes, që është përgjegjës për hidratimin e duhur të trupit, riciiklimmin e aciideve yndyrore dhe thithjen e vitaminave.

Ne sot do ju tregojmë një recete me mollë, që është shumë efektive për pastrimin e zorrës së trashë.Molla është opsioni perfekt për pastrimin e trupit nga tokksinaat dhe lehtësimin e simpttomaave të pakëndshme si kapsllëku, diiarreeja dhe peezmatiimi.Përbërësit:Një mollë;1 lugë gjelle fara chia (10 g);2 gota ujë (400 ml);1 lugë gjelle fara liri (10 g);1 lugë gjelle mjaltë (25 g).

Përgatitja;Futini në ujë farat e lirit dhe chia-t për 6 orë. Lani mollën me kujdes dhe copëtojeni në copa të vogla. Vendosni farat e njomura, mollën dhe mjaltin në një blender. Shtoni ujë në përzierje dhe përziejeni atë. Lëreni pijen të qëndrojë për 3 orë në frigorifer. Pini një gotë në mëngjes, me stomakun bosh, për një javë, dhe do të ndiheni më mirë.

Leave a Reply