Moti ua prish planet kosovarëve, këtë fundjavë më pak vetura e kaluan kufirin me...

Moti i paqëndrueshëm ka ulur fluksin e automjeteve që vijnë nga Kosova drejt Shqipërisë. Numri i automjeteve që kaluan...

Prizren, hajnat vjedhin para, stoli dhe orë dore në një banesë

Një burrë ka raportuar se persona të panjohur me përdorim force kishin depërtuar në banesën e tij, në të cilën kishin vjedhur...

“DokuFesti” me “Transmision” si sfidë e domosdoshmëri

Edicioni i 19-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “DokuFest”, është hapur të premten mbrëma me shfaqjen e filmave...

Mbrëmje e keqe për Suharekën, vërshohen rrugët nga reshjet e shumta të shiut

Gjatë ditëve të fundit ka mbizotëruar mot i ligë në tërë Kosovën, ku janë shkaktuar dëme të mëdha. Njëjtë...

Ministria e Shëndetësisë i’a ndalon Prizrenit të kryejë testimet serologjike

Ministria e Shëndetësisë nuk i ka lejuar Komunës së Prizrenit që të nisë testimin serologjik te qytetarët. Nënkryetari i kësaj komune, Visar...

Ja sa i pasur është kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka

Mytaher Haskuka, kryetar i Prizrenit, në deklarimin e pasurisë në Agjensinë Kundër Korrupsion, nuk ka deklaruar pagën e tij si asistent në...

Nisma në Prizren: Jemi të shqetësuar lidhur me keqpërdorimin e pronave komunale në favor...

Nisma Socialdemokrate në Prizren, përmes një komunikate për medie ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me keqpërdorimin e pronave komunale në favor...

Tre të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit është shënuar rënie sa i përket situatës me COVID-19, sidomos te vdekjet. Instituti Kombëtar...

181 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 13 raste në Prizren

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Bllaca e Suharekes, Faik Zekolli

Pas një sëmundje të gjatë ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së nga Bllaca e Suharekës, Faik Zekolli. Lajmin për...