Hiqen pagesat për hyrje në QKUK

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka vendosur të bëjë lirimin e të gjitha laurave në hyrje-daljet e Qendrës Klinike dhe...

Nga e hëna nis ekzekutimi i 170 eurove për punëtorët

Pas dekretimit të Ligjit për buxhetin nga ana e presidentit Hashim Thaçi, në Ministrinë e Financave tregojnë se kur do të...

Qarkullimi financiar i bizneseve ka rënë për 833 milionë euro, shkak pandemia

Administrata Tatimore e Kosovës ka prezantuar sot aktivitetet e zhvilluara dhe rezultatet e arritura të ATK-së për gjashtë mujorin e parë...

Për dy ditë 13 lindje në Prizren

Në Spitalin e Prizrenit gjatë dy ditëve të fundit janë realizuar 13 lindje. Siç ka njoftuar Udhëheqësja e Maternitetit,...

Rrahje në Korishë të Prizrenit, dy persona bëhen për spital

Dy persona janë përfshirë në një rrahje në fshatin Korishë të Prizrenit. Njëri prej tyre është i mitur. Policia...

Vdes vëllai i kryetarit të Suharekës

Pas një sëmundje të gjatë ka ndërruar jetë vëllai i kryetarit të komunës së Suharekës Bali Muharremaj. Ai ka...

Ekzekutimi i pagesave prej 170 eurosh për punëtorët, javën e ardhshme

Pas dekretimit të Ligjit për buxhetin nga ana e presidentit Hashim Thaçi, në Ministrinë e Financave tregojnë se kur do të ndodhë...

39 të vdekur nga COVID-19 në Prizren, 22 vetëm në korrik

Autoritetet komunale të Prizrenit, të enjten, në seancën e Kuvendit të Komunës kanë raportuar se në këtë komunë janë 108 raste aktive...

Profesor Maloku, mendon se VV dhe PDK-ja duhet të reflektojnë interesat e shtetit e...

Sociologu kosovar, Fadil Maloku, ka reaguar pas inicimit të mocionit të mosbesimit nga LVV-ja ndaj Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Avdullah...

Më shumë pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Prizrenit

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK), ka publikuar edhe raportin për pacientët e shtrirë në QKUK dhe spitale rajonale.