Aksion i policisë në Leposaviq, konfiskohen dhjetëra uniforma të policisë serbe

0
103

Policia e Kosovës gjatë të premtes pasdite ka përfunduar aksionin policor në Leposaviq.

Gjatë operacionit, njësitë policore në një shtëpi kanë gjetur uniforma të ndryshme, përfshirë ato të policisë serbe dhe ushtarake.

Aksionin e bastisjes, për RTK-në e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani.

Ai ka thënë se gjatë këtij aksioni nuk ka pasur të arrestuar.

Leave a Reply